| alexx102428 a întrebat:

CFR CLUJ-FCSB. Care dintre cele 2 echipe credeti ca o sa castige campionatul in liga1 in acest sezon?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Ambele au sanse aproximativ egale, eu cred si sper ca o sa castige FCSB.

| RAY a răspuns:

Este greu de spus ca urmeaza si chestia aia ce se termina campionatul play off /play out
cred ca si steaua are sanse si cfr, poate vine o echipa din spate in fata mai sti

| DovleacTurbat a răspuns:

FCSB, dar jucatorii nu se prea "cunosc" intre ei si asta se vede pe teren. Cfr-ul a inceput in forta maxima, dar nu cred ca va termina tot in forta.

Răspuns utilizator avertizat
| RzV28 a răspuns:

Comparand valoarea lotului putem spune ca FCSB este mai valoroasa si pare a avea jucatori mai puternici. E adevarat, ambele au schimbat foarte mult echipa in aceasta vara, CFR chiar o schimbare drastica cu foarte multe transferuri, antrenor nou. Si FCSB a transferat mult si a schimbat si ea antrenorul. Cfr-ul are avantajul unui antrenor cu multa experienta in spate in timp ce FCSB-ul mizeaza pe un antrenor debutant. Ambele echipe au un inceput bun de sezon, CFR chiar in forta dar trebui sa stim ca FCSB-ul joaca si in Europa si poate de asta a inceput mai slab in campionat. Sezonul e lung si cred ca lupta se va da pe termen lung intre cele doua. Diferenta se va face in play-off cand una cu siguranta va ceda. Parerea mea e ca FCSB e putin mai favorita, lot mai puternic si multe rezerve care pot face fata fara probleme.

| OmulTalentat a răspuns:

Cfr