| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Cine credeti ca o sa ajunga la baraj dintre U CLUJ si Petrolul Ploiesti?

8 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca o sa ajunga echipa clasata pe locul 3 la sfarsitul campionatului, poate fi Petrolul sau U Cluj-Napoca. Eu as prefera pe U, avand in vedere ca fiul este un fan al acesteia.

| Plato a răspuns:

Sper ca Petrolul.
U oricum e irelevanta, in Cluj e doar CFR, Campioana Romaniei.

| Drimmero a răspuns (pentru Plato):

Esti in eroare, mai multi suporteri are U decat CFR, dar raportat la traditia echipelor precum Steaua, Dinamo, Rapid, UTA,, Craiova...CFR e mica.

| Plato a răspuns (pentru Drimmero):

De fapt, CFR are in toata tara, U doar in Cluj.
Conform unei statistici, 6% din microbistii români sunt ceferisti, doar 1% uisti.

Daca esti curios:
Steaua / FCSB - 49%
Dinamo - 9%
Rapid - 6%
CFR - 6%
Craiova - 5%

CFR e cea mai veche echipa din România, pentru cultura ta generala.
Nu ai cum sa compari o echipă de liga 2 cu un singur trofeu (1965) cu Campioana României, cu 12 trofee din 2003.

| Drimmero a răspuns (pentru Plato):

CFR nu a existat in Europa pana dupa 2008 ca si echipa, in liga 1 nu mai zic ca era abonata la ligile inferioare.

Cu toate astea...respect pentru golul ala de pe OT impotriva lui Scum United!

| Plato a răspuns (pentru Drimmero):

United, Roma, Braga etc. happy
Record de puncte UCL.
Chiar daca doar dupa 2000, e cea mai buna echipa a ultimului deceniu.
U cluj nu se poate compara vreodata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca petrolul

| CosminCD a răspuns:

As prefera Petrolul, insa lupta e mare. U are un lot mai bun.