| alexx102428 a întrebat:

Cine credeti ca o sa castige campionatul in Premier League anul acesta?

19 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

La cum joaca, cred ca Chelsea are cele mai mari sanse.

| Drimmero a răspuns:

Cu toate ca ma doare sufletul s-o zic,, da' cred ca deja au luat aia campionatul, joaca un fotbal spurcat si prea urat ochiului. Eu ca orice fan al echipei pe care o iubeste, din subiectivism o dadeam pe Arsenal campioana, dar nu mai luam titlul niciodata, atata timp cat este ofilitul de W0nger aici!

| Drimmero a răspuns (pentru Drimmero):

Chelski il ia

| Chirila_Mihai_Cristian_1994 a răspuns (pentru Drimmero):

Un fotbal urat? La ce campionat te uiti? Kazakhstan? Chelsea a jucat foarte bine anul' asta. Poate te referi la "parking the bus", dar atata timp cat Chelsea are 12 victorii consecutive anul asta inseamna ca leaga bine pasele si nu o iau razna in fata portii ca Giroud sau Sanchez laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Chirila_Mihai_Cristian_1994):

Copchile,, acel 'parking the bus' nu are ce cauta in fotbalul englez, intelegi? Am vazut eu cat de puternica este Chelski, victorii cu Bour, Sunderland si Crystal Palace, sa-i vezi cand vor avea programul greu cum dau din colt in colt? E drept c-au batut pe City, United si Spurs, dar City in acel meci s-a batut singura pentru ca a ratat cat pentru 3 meciuri.
Nu compara jocul lui Chelski cu ce joaca Arsenal, i-am vazut in meciul direct cand au luat terenul in cap/
Giroud e gloaba, da' in Anglia nu-i jucator mai bun ca Alexis Sanchez!

| Chirila_Mihai_Cristian_1994 a răspuns (pentru Drimmero):

Asa ziceau si spaniolii de Tiki-Taka si uite la ce nivel a ajuns La Liga laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Chirila_Mihai_Cristian_1994):

Cat crezi ca-i mai tine si pe spanioli hegemonia? englezii vin tare din spate,, daca ar investi cu cap... ar da peste cap fotbalul ca in anii 80', italienii sunt vai mama lor, francezii sunt si ei undeva jos, nemtii parca misca pana-n semi-finale cu Bayern si cam atat. Tot englezii se vor bate din nou cu spaniolii, e nevoie doar de timp si de cap ca sa investesti acolo, pentru ca bani sunt,, zboara milioanele in Premier League.

| vocea a răspuns:

Arsenal, vreau cineva din Anglia

| Drimmero a răspuns (pentru vocea):

Slabe sanse, daca nu pleaca lepra de W0nger,, nu mai pupa tunarii vreun trofeu major. E de apreciat totusi ca ai zis Arsenal, asa mai vii d-acasa.

| Chirila_Mihai_Cristian_1994 a răspuns (pentru Drimmero):

Wenger nu e lepra, si cred ca are dreptate. Decat sa arunce sute de milioane pe degeaba eu zic ca mai bine investeste milioanele alea intr-o academie ca lumea. zic si eu, poate mai aveti si voi jucatori din proprie academie. Uite, spre exemplu Chelsea nu prea a avut jucatori din proprie academie care sa scrie istorie pentru club si totusi e un club cu trofee... asta cum ti-o mai explici?

| Drimmero a răspuns (pentru Chirila_Mihai_Cristian_1994):

Mai lasati-ma cu tot felul de scuze, asta nu mai e antrenor si cu asta-basta. Wenger si kroenke trebuie sa plece ca Arsenalul sa renasca,, e precum lepra acest Wenger, distruge totul ce a fost construit si culmea... tot de el.

| Chirila_Mihai_Cristian_1994 a răspuns (pentru Drimmero):

Cand ati castigat FA Cup era cel mai bun antrenor din istoria fotbalului, acum e lepra... wow

| Drimmero a răspuns (pentru Chirila_Mihai_Cristian_1994):

Nu vorbi in numele tuturor tunarilor, eu il denigrez de dinainte de 2014. Il respectam enorm daca se lasa dupa acel Fa Cup,, dar asa nu am decat sa nu il sufar. wenger out!

| anonim_4396 a răspuns (pentru Chirila_Mihai_Cristian_1994):

Ce istorie are Chelsea?))

| Drimmero a răspuns (pentru anonim_4396):

Se tot lauda cu acel UCL pe care l-au castigat dintr-un bulan rar intalnit,, Arsenal e echipa Londrei si asta conteaza cel mai mult, chelski a stat mereu in umbra noastra! 13 > 5,, asta e tot ceea ce conteaza!

| deeeaqq a răspuns:

Chelsea.
Hazard e baza. *inimă*

| Mihai1810 a răspuns:

Chelsea

| Kanajambe69 a răspuns:

Chelsea joaca si sta destul de bine in clasament.

| FotbalLife a răspuns:

Pool, dar urmatorul sezon titlul va ajunge la Manchester United