| anonim_4396 a întrebat:

Cine era mai bun l-a fotbal gica hagi sau piturca?

13 răspunsuri:
| Ronaldo7cr7 a răspuns:

Hagii normalllaughing

| Laurentiuuu a răspuns:

Dobrinhappy

| LonelyLoner92 a răspuns (pentru Laurentiuuu):

Si eu sunt de parere ca Dobrin e cel mai bun fotbalist roman de fotbal happy

| Amoniac a răspuns:

Hagi.

| VladimirPutin a răspuns:

Nea Piți

| babzibazatu a răspuns:

Din punctul meu de vedere, Hagi era mai bun, iar statisticile o si arata. Hagi a jucat 513 meciuri, marcand 237 goluri, in timp ce Piturca a jucat 309 meciuri, marcand 170 goluri. Chiar daca Piturca a fost mai "eficient" dpdv. al statisticilor, Hagi a fost mai consecvent, jucand pentru un timp mai indelungat si deci mai multe meciuri.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Piturca era varful de atac care statea langa poarta adversa si primea pase de gol, multe le rata spectaculos si altele le nimerea. De aia dadea atatea goluri, cum se spunea pe vremea aia, cand careva statea "la pomana" adica astepta sa ii vina mingea sa o bage in poarta, era comparat cu piturca. Dar, ca si antrenor, a fost destul de bun, in primul rand pentru ca a fost sever si mai orientat pe conditia fizica a jucatorilor. Hagi a fost un jucator de exceptie, mijlocas - acolo unde se dadea lupta, si facea spectacol. Pe plan international este cel mai cunoscut jucator roman.

| MegaChrysos a răspuns:

Poi Piturca?!laughing Daaaa, ellaughing Aaaaa. P.S Hagi este cel mai bun fotbalist roman din istorie! Deci, tot Piti este the bestlaughing Pace!:*

regis
| regis a răspuns:

L-a fotba-l er-a m-ai b-un gica hagi, l-a golu-ri pitur-ca. Dar aman-doi era-u m-ai bu-ni la limb-a roman-a deca-t ti-ne, chi-ar dac-a fotbalisti-i nu pre-a dade-au pe l-a scoal-a.

| JoMo a răspuns:

Hagi normal!

| cromartie a răspuns:

Hagi desigur

| PeQe a răspuns:

Hagi clar!

| ραρυƨнıcα a răspuns:

Piturca