| marianza a întrebat:

Cine imi da niste sfaturi ca sa cresc in MASA MUSCULARA si FORTA musculara calumea?

Răspuns Câştigător
| baru a răspuns:

Sall. Pentru masa, greutati mari si serii putine. Pentru fibrare, greutati mici, si serii multe. Odata cu masa creste si forta. Daca lucrezi fara pastile, vei avea forta mai mare. Cu pastile, pe moment. Pa!

1 răspuns:
| hummer24 a răspuns:

Are dreptate baru, dai funda zic eu.
Trebuie sa faci cu greutati mari, serii putine, adica 8 serii a 8 repetari pe grupa, eu fac 12 serii a 8 repetari dar la mine e altceva.
Poti sa faci si 6 repetari e tot bine, dar nu mai putinde 6 dar atentie cu o greutate cu care poti sa faci corect 8 rep altfel nu e bine.winking
Pt masa musculara trebuie sa antrenezi grupele : coapse, umeri, pectorali, spate. si pentru biceps poti sa faci flexii hummer, foarte foarte bunewinking