| Scolarul12444 a întrebat:

Cine imi poate spune care este diferenta dintre o janta dubla si o janta simpla( si avantaje ) la biciclete.

Răspuns Câştigător
| Mohorea_Andrei_1997 a răspuns:

JANTA dubla este mai rezistenta decat JANTA normala este intarita cu inca un strat de aluminiu (depinde de material...) avantajele sunt ca rezista mai mult... de exemplu la BMX e mai buna JANTA dubla pentru sarituri (FREE STYLE) FUNDA? happy

1 răspuns:
| Gagu4321 a răspuns:

Janta dubla daca nu ma insel e pentru teren accidentat happy i-ar cea simpla ii pentru oras (drumuri netede)