| Iampetronel29 a întrebat:

Cine ma ajuta sa inteleg mai bine modul de administrare a proteinelor Masiv mass 4kg care au inscriptionat pe ele asa:"2-4 porții pe zi (90-180g) amestecate cu 300-600 ml apă,sucuri sau lapte, imidiat dupa antrenament"

1 răspuns:
| Cosmin86 a răspuns:

1. masiv mass e un GAINER ( are si proteine, dar putine, el este bazat pe CARBOHIDRATI, nu pe proteine. uita-te la continut sa vezi diferenta )

2. Iei o portie dimineata (2 masuri in shaker) si alta dupa antrenament. in zilele fara antrenament, iei dimineata si intre mese.

3. Iei cu apa... laptele incetineste absorbtia iar sa iei cu suc, mi se pare aiurea, un adaos inutil de zahar/fructoza.