| PringAloe a întrebat:

Cine-mi poate spune niste alimente bogate in proteine?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Exista proteine vegetale https://www.sanovita.ro/blog/20-de-surse-de-proteine-vegetale-infografic/ dar ai nevoie si de cele din carne
Sa vedem
100g carne de iepure: 137 de calorii, 22g proteine, 5g grasime
100g carne de porc slaba: 143 de calorii, 20g proteine, 6, 3 g grasime
100g carne de pui: 114 calorii, 21g de proteine, 2, 6 grame grasime
100g carne de strut: 114 calorii, 25g de proteine, 1, 5 grame grasime
100g carne de curcan: 110 calorii, 22 g de proteine, 1, 6 grame grasime
100g muschi de vita: 137 calorii, 21g proteine, 5g grasimi
100g carne de caprioara: 100 calorii, 20g proteine, 1, 9g grasimi
100g carne de mistret: 114 calorii, 22g proteine, 2, 4g grasimi
100g carne de capra: 109 calorii, 20g proteine, 2, 3g grasimi
100g carne de peste: 80- 250 calorii, 18-22g proteine, 0, 4-2, 8g grasimi in functie de specie

10 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Oul. Soia.

| Cosmin86 a răspuns:

Ai incercat "google"? Sau esti INCAPABIL?

| PringAloe explică (pentru Cosmin86):

Ai comentat degeaba, poti sta jos acum.

| Cosmin86 a răspuns (pentru PringAloe):

Ideea e: daca esti atat de PROST incat nu poti face o cautare simpla pe google, unde gasesti si procentele in proteine, nu e clar ca nu o sa te ajuta cu NIMIC raspunsul? Esti prea prost ca sa intelegi orice raspuns.

| PringAloe explică (pentru Cosmin86):

Ba baiatule dar e treaba mea ce vreau eu sa fac, esti chiar amuzant poate ca eu vreau pur si simplu sa pun întrebări pentru face activitate pe TPU, eu unele intrebari pe care pe pun pe stiu deja dsr nu scrie nicaieri pe TPU ca am. voie a intrrb doar lucruri pe care nu le stiu
Baiatule tu esti frustrat te rog eu fa ceva a ti revii.

| PringAloe explică (pentru Cosmin86):

PROST esti tu ca nu intelegi ca nu e problema ta ce vor sa faca altii, fiecare este liber sa intrebe ce vrea chiar daca poate afla si singur, imbecilule, cum am spus esti frustrat si te inteleg din acest motiv te si iert... mi e mila de tine

| WhiteLife a răspuns:

Ouale, pestele, carnea, leguminoasele. Mai multe gasesti pe Google. Nu uita sa alternezi proteinele vegetale cu cele animale.

| Nume6 a răspuns:

Ouă si soia daca ești vegetarian
Carne de pui sau de curcan și de vită pentru carnivori

https://m.csid.ro/......e-10889754

| andreiandu211 a răspuns:

Salut, sunt antrenor personal online, daca vrei te pot ajuta cu sfaturi, programe nutritionale si antrenamente, andreiandu211 pe Instagram.