| SkyRed a întrebat:

Cine stie un gainer cu 2000 calorii pe portie?

Răspuns Câştigător
| Sn4k3 a răspuns:

Exista unii oameni, chiar daca ti-e asa greu sa intelegi, care nu pot manca destul si nu pot lua toate caloriile din mancare si pentru asta au fost inventate gainerele. In rest, daca poti manca destul, normal ca nu ai de ce sa le cumperi.

7 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Optimum Nutrition Serious Mass Gainer - 1250 calorii, e destul (daca ai nevoie de 3000+ calorii, daca ai nevoie de mai putin, ar trebui ceva cu 600 calorii) pentru ca trebuie sa mai si mananci mancare normala. Gainer cu 2000 de calorii pe portie oricum nu exista, sunt cu 1300 maxim, dar daca tii neaparat poti sa mai adaugi tu alte chestii, de exemplu daca il faci cu lapte deja ajunge pe la 1700. Mananca bine, nu te baza doar pe gainer ca nu e sanatos, mai ales daca vrei sa pui si muschi si nu doar sa te ingrasi.

| aXy99 a răspuns (pentru Sn4k3):

Daca are nevoie de 3000+ kcal nu ar trebui sa ia 2000 din ele din zahar (cam asta contin gainerele in mare parte).

| Sn4k3 a răspuns (pentru aXy99):

Si din ce sa ia caloriile daca nu poate sa manance destul laughing? Gainerele de calitate au pana in 50g zaharuri, ceea ce e bine.

| aXy99 a răspuns (pentru Sn4k3):

Si carbo complecsi amidon, ceea ce nu e deloc bine. Cum naiba sa iei 2000 kcal din gainere...
Mancarea ce pIm are?

| aXy99 a răspuns (pentru Sn4k3):

Mai bine mananca unt de arahide, fructe si dulciuri. Economiseste bani.

| aXy99 a răspuns (pentru Sn4k3):

Si cum naiba poti lua gainer, dar nu poti sa mananci? laughing
Nu-i tot aia?

| Sn4k3 a răspuns (pentru aXy99):

Exista unii oameni, chiar daca ti-e asa greu sa intelegi, care nu pot manca destul si nu pot lua toate caloriile din mancare si pentru asta au fost inventate gainerele. In rest, daca poti manca destul, normal ca nu ai de ce sa le cumperi.

| aXy99 a răspuns:

300g unt de arahide.