| anonim_4396 a întrebat:

Cit slabesc intr-o saptamana daca beau 3-4 l de apa pe zi? Maninc putin(fara mese dupa 6), fac sport.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E cam mult. Te fortezi atat sau de atat simti nevoia? 2-3 L sunt suficienti.
Cred ca vei reusi sa slabesti chiar 1-2 kg pe saptamana. Depinde de tine si de arderile tale.
Nu manca putin, manaca suficient dar ce trebuie

| RAY a răspuns:

Ce legatura are apa cu slabitul? eu propun o dieta bazata pe legume si carne, lacatate low fat, decat pe diete tampite

| AlexCristi97 a răspuns:

3-4 l de apa e putin cam mult si nu te ajuta sa slabesti.
Nu conteaza ca mananci putin, conteaza mai mult ce mananci. Degeaba mananci putin daca mananci numai paine, paste, dulciuri. Poti manca sa te saturi dar cu legume si carne slaba.
Evita tot ce are faina, zahar si grasime multa.

| Crisstinayy12 a răspuns:

Dacă bei 3-4 l te vei ingrasa, nu vei slabi, îți garantez. Tu trebuie sa bei câtă apă îți cere organismul. Eu de exemplu am fost deshidratată ( eram 0 pe mine) și am băut vreun litru in 10 minute, și deja eram plina toată ziua. Dar cu timpul și transpirația, apa de elimina și îți va din nou sete, ceea ce înseamnă că organismul tau cere apa că sa se menține corect. Este necesar sa bei 2l de apa pe zi. Se zice că slăbești, dar nu slăbești. Mai degrabă apa tine in locul mâncării. La 0% apa vei muri. Apa arde calorii dar apa in exces pune pentru că ești prea plină de atâția litri de apa. Dacă vrei să slăbești faci sport, după ce faci sport, organismul tau va cere apa, pentru că e deshidratat.

Să mănânci fructe și legume și mâncare ușoară!