Întrebare recomandată | Transformice1 a întrebat:

Creatina se consuma inainte, dupa sau in timpul exercitiilor? Stiu ca se consuma cateva grame odata la 24h, dar conteaza in ce stadiu?

4 răspunsuri:
| aXy99 a răspuns:

Din cate stiu eu se poate consuma impreuna cu shake-ul proteic, dar si separat. Este IRELEVANT momentul zilei cand iei creatina. Efectul se resimte dupa zeci de ore.

| andrabella a răspuns:

Inainte de antrenament cu 30 de minute

| Iosuat a răspuns:

Se consuma înainte de antrenament 5 grame de creatina nici mai mult nici mai putin, înainte pentru ca acesta este rolul creatinei, creșterea nivelului de energie pentru antrenamentul ce va urma.

| DovleacTurbat a răspuns (pentru Iosuat):

Isi face efectul in timp deci e degeaba, de aia se si ia la acest interval de 24h.