Întrebare recomandată | GrigMatei a întrebat:

Creatina trebuie luata inainte si dupa antrenament, sau numai dupa? Pe cutie scrie ca trebuie' sa o iau dupa antrenament si in zilele de pauza dimineata pe stomacul gol. Deci pana la urma iau de doua ori in zilele de sala?
Are ceva daca o amestec cu gainerul? (il fac cu lapte)

4 răspunsuri:
| BracKMyhay95 a răspuns:

Eu din cate stiu, creatina se ia inainte de antrenament nu dupa. Pentru a ajunge in sange si ati da energie si pompare mai buna.

| Sk1j4 a răspuns:

In zilele cu sala o iei cu o ora inainte, iar in zilele cu pauza o iei pe stomacul gol.

| Bobbb a răspuns:

Daca "luni" te duci la sala o iei dupa sala, daca "marti" ai pauza o iei dimineata pe stomacul gol! Indicat ar fi sa nu amesteci! Ia creatina si bea laptele simplu, oua, branza, proteine naturale!

| robyD a răspuns:

Da iei asa cum scrie pe "cutie". si e foarte bine daca il amesteci cu gainerul. succes!