| alexx102428 a întrebat:

Credeti ca este o decizie buna numirea lui Cosmin Contra ca selectioner al nationalei Romaniei?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

N-avem de unde sti acum, sa vedem rezultatele.
De altfel, cu fotbalistii ce-i avem acum este foarte greu sa obtinem rezultate bune, daca nu intervine un miracol.

| AFR81 a răspuns:

Chiar daca per total, privind sportul in general, parerile microbistilor sunt, in proportie de 90% eronate, ma risc si spun ca numirea sa ca selectioner este eronata. Nu este un antrenor care a confirmat, nu este un om cu coloana vertebrala (pe vremea cand era fotbalist a anuntat de vreo 3 ori ca se retrage), ba chiar unul foarte antipatic si nu are prestanta si, probabil, nici valoarea necesara pentru a conduce echipa nationala. De obicei, persoanele implicate stiu mult mai bine ce au de facut decat asa-zisii cunoscatori din fata calculatorului. Mi s-a confirmat acest lucru de sute de ori. Inlaturarea lui Daum nu mi s-a parut o decizie buna, cum de altfel nu a fost nici plecarea lui Piturca la arabi. Om vedea ce se va intampla si cu nationala asta. Eu unul m-as fi orientat inspre Olaroiu, Piturca sau alt strain.

| Crackman a răspuns:

Un alt geniu ce baga jucatori ce trebuie sa vinda.

| DovleacTurbat a răspuns:

Poa' sa-l aduca si pe Dumnezeu caci nu antrenorul joaca pe teren ci 10 petarde cu aere de fotbalisti profesionisti.

| cyupaku a răspuns:

Da

| D3letrix a răspuns:

Ramane de vazut.Cea mai buna varianta era Dan Petrescu.Acum asta e.Contra e cam prea tanar pentru asa ceva, dar poate aduce ceva nou la echipa.Doamne ajuta!