Credeti ca exercițiile precum : Flotarile, abdomenele etc.) Pot afecta coloana si pot opri creșterea (in inaltime) la o varsta frageda?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu afectează creșterea în inălțime.

| Cosmin86 a răspuns:

NU, nici daca pui pe coloana o greutate pe care un adult de 35 de ani NU O POATE MISCA tot nu afecteaza cresterea in inaltime.

| Louys a răspuns:

Frate, am avut 1.70 cand m-am apucat de sala, si acum am 1.74.
Am facut genuflexiuni cu 110kg haltera, si indreptari cu 100 de kg, nu afecteaza happy
Mentionez ca cei 4 cm de inaltime au fost adaugati dupa ce faceam deja cu greutatile alea.