| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Credeti ca o sa ajunga vreodata Ianis Hagi la nivelul lui Gheorghe Hagi?

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Soon

| RAY a răspuns:

Daca sa-r putea ajunge prin munca multi ar fi ca ronaldo, e un dar, un talent, daca nu are asta in sange nu va ajunge simplu

| vodami92 a răspuns:

Da bineinteles! dar nu cred ca va juca chiar la aceleasi cluburi! e o diferenta totusi intre ei! oricum pe Gheorghe Hagi nu chiar toata lumea il placea! poate din cauza relatiei cu colegii de echipa! in perioada in care era jucator! si ma refer aici desigur la cine credeti! Bogdan Banuta! cel care a murit in tragicul accident de autocar de la Inter Sibiu! din 18 aprilie 1992! cand a murit alaturi de un alt coleg din echipa atunci Radu Gabriel Nastase! tineri amandoi! Bogdan Banuta avea 26 ani! Radu Gabriel Nastase avea 22 ani! pacat de ei! oricum amandoi si Bogdan Banuta dar si Radu Gabriel Nastase! le-au aratat cate ceva la astia mari! Radu Gabriel Nastase era peste Florin Raducioiu de exemplu! iar Bogdan Banuta la fel peste Gheorghe Hagi! dar Gheorghe Hagi se supara pe el! rau de tot! il calca intentionat pe picior! ii adresa vorbe grele! iar cand a fost vorba sa trimita ajutor familiei lui Bogdan Banuta! a zis spus da! si nu a mai facut-o! oricum pe Gheorghe Hagi nu il cunosc multi personal! ca daca l-ar cunoaste! si-ar schimba parerea despre el! omul asta a meritat statuie! ca a avut dreptate in legatura cu ceea ce a zis spus de fotbalul romanesc ca se duce peste cativa ani! nu o sa mai pupam noi asa nationala de aur ca asta! astia care vin din urma greu tare! pretentiosi sau orgoliosi! dar nu fac nimic pe teren! trist! stau degeaba! cu curul in poarta asa! oricum cred ca il placea lumea pe Bogdan Banuta ca era altfel decat Gheorghe Hagi! era cuminte linistit! era orgolios si el! dar era altceva totusi! ce sa mai alta factura! era cuminte linistit! Gheorghe Hagi insa era arogant infumurat nesimtit de exemplu! si rezultatul asta se vede si astazi chiar! cum se comporta! ca nu stie sa se poarte frumos! face pe grozavul smecherul adica! oricum daca nu mureau cei doi Bogdan Banuta si Radu Gabriel Nastase! le vedeam o cariera grandioasa! prodigioasa! Bogdan Banuta mai juca la Inter Sibiu un sezon! dar apoi pleca in Germania! era asteptat la 1860 Munchen! a dat probe de joc acolo! dar a vrut sa mai joace in tara! ca sa prinda si el nationala mare! nu a mai apucat! mai trebuie sa mentionez ca a avut oferte din tara si de la Politehnica Timisoara! dar si de la Victoria Bucuresti! la nici una nu a ajuns! la Politehnica Timisoara nu a ajuns fiindca dadea la facultate! dar nu era interesat sa se duca acolo! iar la Victoria Bucuresti nu s-a dus din cauza ca tatal lui Leonard Banuta fratele lui adica! a facut puscarie! iar Bogdan Banuta oricum nu s-ar fi vazut jucand acolo! in fine! la Radu Gabriel Nastase la fel! il vedeam jucand inca doua sezoane la Inter Sibiu! dar apoi il vedeam jucand la Dinamo Bucuresti! ca nu se punea problema de Steaua Bucuresti! Rapid Bucuresti! acolo nu ajungea! dar la Dinamo Bucuresti poate! ei au mai avut unul Marian Nastase! tot asa jucase la Dinamo Bucuresti! poate din cauza aceasta! dar nu era obligatoriu musai! zic spun doar asa! nimeni nu putea sti sau preconiza cum ar fi aratat cariera lor pe mai departe! oricum accidentele rutiere din fotbal sunt pacatoase! ca alea cand mor pe teren! dar in alta maniera! iar cand vine vorba de accidente rutiere imi amintesc si de aia de la chindia targoviste era pe 2 noiembrie 1996! cand Cristian Igescu si Bogdan Lita au murit carbonizati in masina! Cezar Dinu ala la fel intrase cu masina intr-un supermarket si evident fiind zdrobit de fiarele contorsionate! Ovidiu Iacov si ala cara jucatori in spate tot de la chindia targoviste! murise si sotia lui! dar si el! era pe 22 decembrie 2001! au fost multe! de Catalin Haldan nu va zic spun multe! ca pe asta il stiti!

| andreiminion a răspuns:

Ar putea dar prin multa multa munca