| MskDesign a întrebat:

Credeti ca Simona Halep va fi destul de puternica sa o invinga pe Maria Sharapova in finala de la Roland Garros?

Răspuns Câştigător
| sublime89 a răspuns:

Halep e favorita daca tinem cont de clasament si forma aratata pana acum la Roland Garros. Nu a pierdut niciun set pana in finala, ceea ce e o mare performanta. Sharapova e favorita daca tinem cont de faptul ca are mai mare experienta, a castigat multe finale de acest gen, si a invins-o pe Halep in ultima lor intalnire, tot intr-o finala, la Madrid. Eu cred ca daca Simona va reusi sa uite de emotii si sa joace cum stie ea mai bine, are toate sansele s-o invinga pe Sharapova.

| MskDesign explică (pentru sublime89):

In sfarsit un raspuns mai optimist!
Sa speram...

| sublime89 a răspuns (pentru MskDesign):

Fara optimism, nu se poatehee hee Important e ca Simona sa fie cea optimista.

8 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Greu de crezut, dar sper!

| MskDesign explică (pentru neutrino):

Rusoaica a castigat in trei seturi si Simona in doua.Bineintelesca se tine cont si de adversar.Sa speram! Merita foarte mult sa castige un turneu mare.

| alexs99 a răspuns:

Cum a spus si Mats, daca Simona va juca cel mai bun tenis al sau, atunci poate furniza o victorie aproape fara precedent in tenisul romanesc.Trebuie sa incerce sa controleze punctul, chiar daca e foarte greu in fata Sharapovei.Trebuie sa puna presiune pe serviciul 2 al Mariei, stim cu totii cate duble greseli face rusoaica.De asemenea, trebuie sa varieze schimbul de mingi, punand scurte sau venind la fileu.
HAI SIMONA!

| Lαrisα a răspuns:

Nu.

| davidrcv a răspuns:

Sper,dar nu cred.

| PuccaHontas a răspuns:

Nu Sharapova e versata