| Geo_zel a întrebat:

Credeti ca tenisul ajuta la dezvoltarea corpului? E un sport recomandat ca sa pui ceva masa pe tine, poate sa te mai si inalti.

Răspuns Apreciat de Editori
| siriusblack98 a răspuns:

Cu toate ca eu practic un sport total diferit de cele doua (anume culturism) singurele pe care le recomand cu drag oricarui copil/tanar care doreste sa se apuce de un sport care-i aduce numai beneficii pe termen lung sunt tenisul si inotul. Cele doua ajuta enorm la dezvoltarea corpului, practicate desigur regulat un timp cat mai indelungat cu putinta.

1 răspuns:
| AnastasiaK a răspuns:

La dezvoltarea corpului ajuta orice sport pentru ca orice sport contribuie la un stil de viata sanatos si asta conteaza de fapt cand vrei sa-ti atingi potentialul de dezvoltare. Aici vorbesc in special de inaltime pentru ca aceea e genetica si, in ciuda miturilor legate de baschet/inot/etc, nu exista sport care sa te faca mai inalt decat ai creste oricum cu un stil de viata sanatos. Cat despre masa musculara, se dezvolta si ea daca nu ai mai facut sport pana acum, dar nu cine stie ce.