| PandacornMaria87658 a întrebat:

Cu ce ajuta bicicleta aceea pe care o tii in casa? Cat timp sa te dai pe ea pentru rezultate?

Răspuns Câştigător
| Kerre a răspuns:

Rolul aceiei bicicletei este pentru a arde grasimile mai rapid, a dezvolta anduranta. O poti folosi cand preferi tu si pentru un anumit scop, daca scopul tau este de a arde grasimile o poti folosi aproximativ 30 de minute in fiecare zi, dar daca o faci pentru a dezvolta musculatura picioarelor nu vei avea multe rezultate. Pentru asta incearca un antrenament strict pentru picioare (Gasesti pe Net) Bafta.

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| sierra1 a răspuns:

Eu mă mai uit la un film în timp ce pedalez. Nu aștept rezultate notabile ci așa, pentru puțin tonus. Dar tu?

| MihaiNicu23 a răspuns:

Macar o ora/zi zilnic.

| AlexSalling a răspuns:

In 3 luni de 2-3 ore zilnice deja esti altfel. Eu folosesc.

| TheRGuy a răspuns:

Bicicleta aia pe care o tii in casa te ajuta sa slabesti si sa faci muschi la picioare. Desigur, mai eficienta este bicicleta normala, dar daca o preferi pe aia de casa...
Ca sa vezi rezultate trebuie sa lucrezi o saptamana in continuu, cate o ora pe zi.

| PandacornMaria87658 explică (pentru TheRGuy):

Dispare si celulita cu aparitia muschilor?

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru PandacornMaria87658):

Cum slăbești si "faci muschi" in acelasi timp? happy de s-ar face mușchi din pedala bicicleta nu s-ar mai chinui nimeni cu sute de kg in spate la genuflexiuni (care sa fim sinceri, nu sunt deloc niste exercitii "plăcute"), fandari, presa, flexii la femural etc. Slăbești prin alimentație, prin sport (activitate fizica, nu pedalat aiurea pe o bicicleta, doar iti modelezi corpul).

| PandacornMaria87658 explică (pentru BuLaNNNeL):

Nu m-am gandit la asta, ai dreptate. Deci tot ar fi bine sa ma dau o ora pe bicicleta aceea?

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru PandacornMaria87658):

Nu vei rezolvă mai nimic. Alimentația e cheia, cu deficit caloric poti slabi si fara sport, dar e frumos sa-ti antrenezi si tot corpul ca sa-l modelezi.

| PandacornMaria87658 explică (pentru BuLaNNNeL):

Si cam ce sa mananc si ce nu?

| BuLaNNNeL a răspuns (pentru PandacornMaria87658):

Eviți carbohidratii simpli (cauti pe google sa stii care sunt) si ii înlocuiești cu, carbo complecși (cauti pe google si iti alegi ce iti permiti), aplici un deficit caloric, consumi grasimi sanatoase, proteine, multa apa si sport pentru un corp frumos. Intra pe iifym.com, alege deficit si da.i calculatorului datele cât mai exacte apoi respecta cifrele calorice si macronutrientii dati. Simplu, sanatos si frumos.