| Ionutmariuo13 a întrebat:

Cu ce este mai usor de invatat? Schiuri sau snowboard?

6 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Schiuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dintre cele doua

Schiuri

E mai simplu, practic muti greutatea de pe un picior pe altul cand faci viraje si te mai sprijini si in bete, numai sa stii sa tii picioarele si mainile.

Dar e good to know ca ambele sunt somehow un moft pentru noi. Adica daca e sa cazi sau ceva la ambele poti sa o patesti rau.

| AdrianaBacescu a răspuns:

Schiuri.

| slayer09 a răspuns:

Parerile sunt impartite, eu cu snowboardul am reusit mai bine decat cu schiurile big grin. Dar acum depinde de fiecare.

| NoOne18 a răspuns:

Schiuri,te echilibrezi cu ajutorul betelor, pe cand la snowboard iti folosesti propria greutate sa te echilibrezi, prea dificil, am un prieten care a incercat snowboard cadea tot timpul in cap

| OneSlade a răspuns:

Asta depinde de tine. Dar eu as crede ca cu schiurilor.