| cosminul a întrebat:

Cu ce greutate se fac fluturarile cu gantere? Cu o greutate cat sa fac minim 10 repetari? Sau pot pune greutate mai mare cat sa fac si 6-8 repetari?

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Serios? fibra inseamna sa cresti in putere?

vai de capul meu...

greutati mici si repetari multe = REZISTENTA, nu are nicio treaba cu forta sau fibra.

Pentru forta repetari SI MAI PUTINE decat la masa musculara ( chiar 1-2 repetari / serie cu greutate foarte mare ).

2 răspunsuri:
| feraryyy78 a răspuns:

Asta depinde de cat poti ridica. Daca vrei sa cresti pune greutate mare si putine repetari, daca vrei fibra (adica sa cresti in putere), greutati mici si repetari multe.

| Feezz a răspuns:

Fluturari cu gantere este un exercitiu de izolare, deci se fac 10-15 repetari