| alexia38 a întrebat:

Cu o dieta sanatoasa si alergat se poate slabi

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Totul depinde de cate calorii consumi intr-un interval de 24 de ore, cei in plus fata de cat ai nevoie se va depune ca grasime indiferent de cat de sanatos manci, eu recomand mai multa carne de porc pentru ca tine de foame, legume, low fat lactate, 800 de calorii per zi, eu unu vad ca slabesc de la zi la zi vorbesc serios, am mai facut culturism si un pic cardio, categoric se vede intra o bluza pe mine care abia intra, burta scade, dar daca revin la vechea dieta cu dulciuri ma voi ingrasa deci conteaza sa manci sanatos

| alexia38 explică (pentru RAY):

Este vegetariana nu mananca carne legume fructe cane nu mananca si da mananca dulciuri dar nu a mai mancat de o saptamana dulciuru sper sa reuseasca cred ca si eu continui cu alergatul

| RAY a răspuns (pentru alexia38):

Sincer n-am prea inteles ce ai scris, da e ok sa consumi legume si fructe

| DeyCj a răspuns:

Nu neapărat dieta și alergatul scade greutatea, cât consumarea anergiei în surplus(a caloriilor). Sportul(numa' să te ții de el) de orice fel și de orice categorie(de masă( în cazul tău), amator sau profesionist), nu chestiile ce le fac toți ca așa au auzit la tembelizor sau că e la modă s-o faci! happy.

| DenisaNicoletaG a răspuns:

De ce va bazati mereu pe diete?
Incercati sa mancati mai putin, sau sa va bazati mai mult pe fructe -legume. Nu trebuie sa tii o anumita dieta ca sa poti slabi. Si da, exercitiile ajuta foarte mult, dar facute constant. happy

| gardianuf a răspuns:

Buna, normal ca se va slabi si fara acel "poate", nu inteleg intrebarea, atat timp cat ai un regim corect si te tii de treaba cu timpul vei da rezultate. Totul depinde mai mult de psihicul tau, multa bafta!