| JusTPauL a întrebat:

Cu un surplus caloric de 500 kcal zilnic, cât o sa iau în greutate într-o luna?
Cum se calculează?

Răspuns Câştigător
| Alittlehelp a răspuns:

1 kg = 7000 kcal
7000÷500 = 14
Dacă mănânci surplusul acesta în fiecare zi, fără să faci sport sau măcăr ceva mișcare ca să scapi de el, în două săptămâni o să iei în greutate 1 kg și tot așa.

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De ce nu mergi la sala sa pui masa musculara si sa ai un corp frumos? cresti proteinele cu 60% si bagi chiar si acasa
flotari, genoflexiuni, la bara, la piept

| JusTPauL explică (pentru RAY):

Merg la sala.
Dar întreb pentru cultura mea generala.

| RAY a răspuns (pentru JusTPauL):

Mai multe proteine sa faci masa musculara

| Sn4k3 a răspuns:

0,5 kg pe saptamana.

| Hdyxfwfb a răspuns:

Înmulțeşti 500 kcal cu cate zile are luna respectiva apoi transformi in kalorii.Cauti pe google