| kegrtteger a întrebat:

Cum a fost prima oara cand ati mers la taekwondo? Ma refer la cei care au avut contact cu acest sport dupa 14-15 ani.

1 răspuns:
| uchihasasuke09 a răspuns:

Am vorbit prima data cu antrenorul vreo 5 minute.Mergeam cu un prieten. Dupa am inceput sa facem un antrenament usor de incalzire si flexibilitate deoarece eram incepatori(avansati faceau tot felul de combinatii si antrenamente mult mai grele).In 2-3 saptamani m-am obisnuit.Ii fain ca iti da flexibilitate, echilibru si forta mare in picioare si ii destul de bun pentru autoaparare dar nu trebuie folosit in atac.