| UsersBoss a întrebat:

Cum aș putea să reintru în forma fizica pe care o aveam cândva la fotbal. Obosesc foarte repede și am doar 18 ani. Parcă nici în minge nu mai știu sa dau. Nici un penalty nu mai pot să bat cum băteam. Înainte jucam și 2 ore fără pauză. Iar o oră pe săptămână de sport la școală nu e de ajuns. Dați-mi niște sfaturi vă rog!

5 răspunsuri:
| Pool77 a răspuns:

Stii cum se spune, ce nu se exerceaza se uita.
Exact si aici... Incearca sa alergi cat mai mult, prima zi 10 minute a doua zi 13 si tot asa.
Dupa o luna maxim doua ai sa-ti reintrii in forma din punct de vedere fizic.
Iar la penaltyuri, exerseaza.

| MadagasHardwell a răspuns:

Hai cu mine la alergat în fiecare seara câte 20-25 de minute și la sfârșit dam niște sprinturi. Și mai ușor cu țigările ( dacă fumezi ).

| UsersBoss explică (pentru MadagasHardwell):

Nu fumez dar mersi de sfat.

| Răzvi4Deni a răspuns:

Şi mie mi s-a întâmplat să nu mă regăsesc după o perioadă mai linga de repaus.
Dacă nu te antrenezi constant, e normal să uiţi şi să-ţi pierzi condiţia fizică.
Reapucă-te de exerciţii şi incearcă să te menţi in formă.
Iar in ceea ce priveşte penalty-urile, îţi pot spune că nu e nevoie de cine ştie ce forma fizică.
Un penalty se poate executa tehnic, ţine şi de încredere!

| shawormawithcocaine a răspuns:

Laba! trebuie sa faci laba mai des! daca iti dai laba, productia de testosteron si taurina o sau creasca si e ca si cum ai bea ff mult energizant dar fara sa dai bani! cu placere. app intr o saptamana de data laba constant gen 2 ori pe zi o sa simti diferentawinking