| Adina23442 a întrebat:

Cum as putea sa cresc în înălțime?

10 răspunsuri:
| Dana1999 a răspuns:

Din păcate, nu noi dictam cât creștem și nu putem influenta asta.

| Reghqen a răspuns:

Așteptând!
Creșterea în înălțime este ceva ce e scris în codul genetic ADN, și nimic nu o poate înfluență!
Să fiu ma explic mai bine, dacă stai atârnată de bară, dacă faci sărituri, dacă sari coardă, dacă alergi, dacă faci basket inot eccetera sau nu le faci nu o să crești mai mult decât înălțimea care este scrisă în codul genetic!
Dacă faci acele exerciții este posibil să accelerezi timpul în care atingi înaltimea scrisă în ADN, dar nu să o depășești! happy

| SpataroGiorgio a răspuns:

Baschetul te ajuta foarte mult in a creste in inaltime, dar si inotul te poate ajuta. fundita?

| Adina23442 explică (pentru SpataroGiorgio):

Am făcut și baschet dar m-am lăsat ca nu voiam sa ajung sa arat ca un bărbat

| Laver_Edi_1997 a răspuns:

Intinderi tip superman, te ti de bara, tractiuni. Dar inaltimea vine genetic, daca tu esti facut sa ai 1. 70cm atat o sa ai.

| Adina23442 explică (pentru Laver_Edi_1997):

Pai toată familia mea are peste 1.80 eu îs aia care a ramas în urma am în jur de 1.70 aproape am încercat sa stau atârnat de spalier un an întreg și nimic m-am ales doar cu bășicilaughing

| DangerF a răspuns (pentru Adina23442):

Pentru o fata eu zic ca e foarte bine 1.70 laughing *no ofense*

| ramonaalexandra233 a răspuns:

Facand sporturi de exemplu baschet, handbal, inot

| Adina23442 explică (pentru ramonaalexandra233):

Fac handbal de 10 ani

| siriusblack98 a răspuns (pentru Adina23442):

Atunci accepta ca atat iti este scris in codul genetic sa atingi din anumite motive, chiar daca familia ta este mai inalta. Uite sora mea are 1, 60 desi tata are 1, 80 iar mama 1, 75, si a trecut de multi ani de varsta de crestere.Totusi nu ai mentionat cati anisori ai.Pentru ca daca ai doar 15-16, discutia chiar nu isi are locul.