| RuskiAlex a întrebat:

Cum as putea sa imi cresc masa musculara acasa.La sala nu mai vreau sa merg la sala ca am o problema cu spatele si nu mai vreau sa risc. Precizez ca am 70kg si 1.75m

3 răspunsuri:
| BuLaNNNeL a răspuns:

Riscu e mai mare acasa unde n-ai aparatura (doar inventii de ale tale), unde n-ai un specialist care sa te indrume, poti executa gresit fara sa-ti dai seama si asta se va agrava in timp foarte tare. Plus ca nu e recomandat (in functie de problema ta) sa te antrenezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai destui baieti pe internet care fac calistenice doar trebuie sa te uiti

| Kyttynna a răspuns:

Musculatura de la brate o poti intretine prin gantere reglabile, te sfatuiesc sa fie mai usoare. Pentru abdomen, spate si picioare cel mai bine vorbeste cu un medic kinetoterapeut pentru a-ti recomana exercitiile potrivite si pentru a repara problemele cu coloana, ca de la ea ai dureri de spate.