| IonutCiobanescu a întrebat:

Cum as putea sa invat backflip, si cum as putea sa scap de frica de a ma da peste cap?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca nu te simti sigur, mai bine nu incerca asemenea "exercitii", fiindca pot fi foarte periculoase sau chiar mortale, daca nu cazi exact pe picioare.

| denisTiky a răspuns:

Eu as zice mai bine sa nu incerci fara un profesor.

Eu cand eram mic, am incercat sa fac asta pe pat. Si am tot facut eu de vreo 2-3 ori pana cand am cazut cumva gresit(pe gat) si nu mai am putut respira. Pe langa ca am crezut ca o sa mor am mai tras si o sperietura zdravana. Nu imi mai amintesc cum mi-am revenit dar tot ce stiu e ca ma durea spatele, nu ma puteam indrepta(stateam indoit) si nu puteam sa respir mai deloc.

Asadar, eu as zice sa nu incerci asemenea lucruri de unul singur, mai bine mergi la un profesor sau la cineva care are posibilitatea sa te ajute si sa iti acorde un prim ajutor in caz de orice s-ar intampla. Bafta!

Răspuns utilizator avertizat
| sdws77 a răspuns:

Cauta cursuri de gimnastica in orasul in care locuiesti. Mai bine nu incerca de capul tau, poti sfarsi nasol.