| DangerF a întrebat:

Cum as putea sa ma ingras? Am 1.72 si 52 de kg. Am inceput sa fac flotari, abdomene, etc si se vad rezultate, dar sunt slab. Eu mananc mult dar nu ma ingras. Ar trebui sa mananc ceva anume?

Răspuns Câştigător
| Arahide40 a răspuns:

Inseamna ca nu mananci destul. fa-ti cont pe myfitnesspal si vezi cate calorii mananci pe zi, e imposibil sa nu pui pe tine daca mananci mai mult decat trebuie.

| Fxsol a răspuns (pentru Arahide40):

Depinde si de metabolismul lui.

7 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Zi concret ce mananci intr-o zi.

| DangerF explică (pentru Cosmin86):

Dimineata mananc niste omleta cu salata de rosii, pe la 2 manac ceva supa, la 6 mananc orez sau ceva si inainte sa ma culc un sandwich cu salam si dupa sandwich niste cereale

| Cosmin86 a răspuns (pentru DangerF):

Mananci super putin, eu cred ca doar la o masa din cele 4-5 consum calorii cat tu la toate.
Asta inseamna la tine "mananc mult"?

Uite ce mananc eu pentru masa musculara si NU e mult:
- dimineata: omleta din 3-4 oua, muschi fumat (3-4 felii), fasole rosie, masline, humus, paine integrala
- ora 11: nuci/masline/caju
- pranz: ciorba cu carne, piept de curcan cu cartofi la cuptor si salata
- ora 16: piept de pui cu orez brun
- ora 20: somon pe gratar cu ciuperci (sau alt tip de peste)
- ora 22: 4 iaurturi sau branza cu rosii si masline

| Cosmin86 a răspuns (pentru DangerF):

Ti-ai schimbat stilul de mancat? Ca acum mananci ca un anorexic...

Ai inteles din ce ti-am scris cum trebuie sa mananci? TOT ce mananci tu intr-o zi e MAI PUTIN decat O SINGURA MASA din cele 4-5 mese zilnice pe care trebuie sa le ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca.cu vitamine D.C.B plus fier astea te vor ajuta sa te ingrasi si tot-data sunt super bune pentru organism

| Fxsol a răspuns:

Apucă-te de sală său de un sport să-ți dezvolți musculatura. (Ai toată viata înainte sa te îngrași nu te grăbi?)