| dindor a întrebat:

Cum as putea sa servesc mai bine? Cum imi imbunatatesc viteza servei la volei? Ma antrenez mult, dar parca nu vad nici o imbunatatire. Ce tipuri de exercitii sa fac ca sa se observe ceva?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Ma antrenez mult, dar parca nu vad nici o imbunatatire"

ai un antenor lângă tine? ce zice el/ea?

| GabiGG a răspuns:

In general e vorba de tehnica cand e vorba sa servesti la volei, unele persoane le place sa serveasca cu putere iar altele servesc float si desigur sunt persoanele mediocre care servesc cu dumnezeu laughing adica da in minge si spera sa treaca peste fileu. Dupa mine ar fi ok sa inveti cum sa controlezi mingea si ca exemplu ar fi sa ataci la perete, adica ataci mingea in podea/ciment sa ricoseze in perete si sa se intoarca inspre tine din aer dar in asa fel incat sa te simti confortabil sa repeti acest lucru fara sa te opresti. Desigur ai nevoie de forta ca sa dai in minge si ar fi ok si niste antrenamente pentru umeri. Toate informatiile astea le poti cauta pe Youtube ceva de genul ball controll si shoulder workout for volleyball. Sper sa te ajute acest raspuns happy