| Afagdsba a întrebat:

Cum as putea sa trec de un jucator la fotbal daca el alearga mai repede decat mine?

8 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Ii dai cu ceva in cap. Daca nu ai nici un obiect, atunci alergi dupa el pana il prinzi, si il bati pana ramane lat. Dupa aia iti vezi de minge, daca nu cumva apare altul care alearga mai bine, si trebuie sa repeti si cu el... Dar nu mai bine faci tu niste alergari? Sa-ti maresti viteza.

| Afagdsba explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Cum imi pot marii viteza?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Afagdsba):

Intreaba un antrenor.

| ShamelessQboy a răspuns:

Pui piedica!

| Staif a răspuns:

happy Sa alergi mai repede decat el. Cum altfel? happy

| Afagdsba explică (pentru Staif):

Pai tocmai ca nu pot. Alearga mai repede

| Radu_Cristescu_1942 a răspuns:

Cel mai simplu este sa-i strecori balonul printre picioare si sa fugi pe langa adversar.
Alta solutie ar fi sa-l driblezi sau sa-l fentezi, ocazie cu care iar s-o tulesti pe langa el.

| Alin23KING a răspuns:

Sa-l dezechilibrezi prin fente din corp, cu cat ai tehnica mai buna, cu atat e mai usor sa treci de orice fel de jucator.
Viteza e o chestie genetica, parametrii ei se pot imbunatatii foarte putin, deci daca n-ai viteza din nastere, nu prea o poti imbunatati.