| SERIALS a întrebat:

Cum devii maseur, specialist in practicare masajului sportiv? Vreau sa fac masaj la sportivi. Cunoasteti ce scoala trebuie sa fac?

2 răspunsuri:
| Werrich a răspuns:

Faci specializarea Kinetoterapie și Motricitate Specială din cadrul Facultatii de Educatie Fizica si Sport.
https://sport.uvt.ro/detalii-efs-2/

| bornsinner a răspuns:

Cauta informatii despre sectia kinetoterapie de la facultatea de sport din orasul tau, daca ai. Cam asta e profilul care duce spre acea meserie. Poate exista si cursuri de calificare, e posibil.