| denispop14 a întrebat:

Cum e o gantera reglabila? Am gasit una de 10 kg pe eMag. Iti adaugi tu cate discuri vrei pana la 10 kg? Nu ma pricep.

7 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Eu am luat kit 10 kg de la decathlon. Mai ieftin decat eMAG.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adică poți scoate sau adăuga discuri.Ea vine standard cu discuri de 1.25 kg (2) și 2.5 kg (2) iar echipată toată cu bară și rulmenți are 10 kg. Dacă mai cumperi discuri sau mai ai poți adăuga.

| Louys a răspuns:

Sunt de mai multe tipuri.
Unele sunt asa, altele sunt mai perzonalizate, dar in principiu, ideea ar fi ca adaugi sau iei greutate de pe ele.

| denispop14 explică (pentru Louys):

Deocamdata imi voi lua doar una. E vreo problema daca imi voi antrena bratele pe rand? Cam o luna

| Louys a răspuns (pentru denispop14):

Depinde de exercitiu.
Sunt exercitii care sunt mai ok daca lucrezi bratele in acelasi timp, unele care sunt mai ok daca le lucrezi alternativ, si unele care sunt mai ok daca lucrezi bratele pe rand.(adica faci o serie, dupa aceea treci la celalalt)
Decizia iti apartine.

| denispop14 explică (pentru Louys):

Sunt greu de montat cele reglabile?

| Louys a răspuns (pentru denispop14):

Depinde de calitatea ei.
Sunt unele cu clesti, altele cu oprire care se infileteaza, si depinde de cat de bune sunt.(ma refer la partea care opreste discurile).
In principal, depinde de calitatea ei.