| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Cum este în opinia voastra regula golului marcat în deplasare? In opinia mea nu este o regula bună?

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nici dupa mine. Un gol e un gol.

| Drimmero a răspuns:

E o regula foarte idioata, din sezonul viitor se va renunta la ea in cupele europene. Un gol dat in deplasare face cat 2 goluri date acasa ceea ce e cretin de-a dreptul. Multe echipe au ratat calificari pe care le meritau pe baza regulii dar si multe s-au calificat asa nemeritat marcand in deplasare.

| Ciocinta_Alexandru_1976 explică (pentru Drimmero):

Sezonul viitor însemnând 2020 2021 sau 2021 2022?

| Drimmero a răspuns (pentru Ciocinta_Alexandru_1976):

2020/21, cel actual 19-20 inca nu e s-a incheiat, mai sunt cupele europene de jucat.

| Bruno92 a răspuns:

Ar fi mai ok sa fie scoasă

| Andresso a răspuns:

Pai de ce sa nu fie regula buna?
Daca Juventus n-a fost in stare sa marcheze in deplasare la Lyon si Lyon a marcat la Juve acasa.
Plus de asta Lyon a jucat mai bine ambele partide, Juventus varza, in afara de Ronaldo care era cat pe ce sa-i salveze prin jocul lui extraordinar. Nu inteleg de ce un asa jucator bun ca Dybala este bagat in joc la minutul 70+ si nu a fost bagat de la startul meciului in primul 11.