| AdyWTF a întrebat:

Cum este înclinarea de 30 grade? As vrea sa folosesc elanul ca să arunc cu mingea la oina.

Răspuns Câştigător
| Alexandrionelu a răspuns:

1. Ia un raportor și acolo vezi unde se afla 30 de grade. Sau imaginează-ți o treime din unghiul de 90, adică din verticala.
2. Poți folosi elanul ca să arunci mingea de oina, dar este greu sa faci rost de unul, plus ca este foarte mare. Încearcă mai întâi cu un țap sau un berbec, înainte sa folosesti un elan.