| ChiftelutaCrocanta2 a întrebat:

Cum fac ca atunci când șutez, să dau cu șiretul sau cu latul la fotbal?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Faci ca mine. Când jucam fotbal în liceu la ora de educație fizică eram prostul proștilor. Așa că ori de câte ori era să joc și eu normal, nimeream mingea ori cu șiretul ori cu latul. Și știind proful ce prost joc, mă punea pe mine să trag 11 mertri, fiind convins că golul meu se poate apăra. Dar din cauză că loveam așa de prost în minge, ea lua o traiectorie imprevizibilă și băgam gol. Se numește norocul prostului.

| siriusblack98 a răspuns:

Din punctul meu de vedere atunci cand sutezi la poarta, ar trebui sa dai cu siretul.De ce? Pentru ca ai o directie mai buna in general si o forta (implicit viteza mingii care se deplaseaza) mai mare.Iar cand dai o pasa la un coechipier sa folosesti doar latul.De ce? Pentru ca nu risti sa se duca mingea aiurea pe langa el cu viteza foarte mare si i-o poti pune pe piept foarte usor daca este cazul.

| Andrei200202 a răspuns:

Dai cu șiretul sau latul, exersezi pana iti iese