| valeeExpress a întrebat:

Cum fac "patratele" la burta (muschi)? Am 13 ani, cate abdomene pe zi si in cat timp fac muschi?

27 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Patratelele NU se fac cu abdomene, cu abdomene doar lucrezi partea de sus a abdomenului ( nici macar tot abdomenul ).

Patratelele se fac cu alimentatie.

Citeste aici :
http://hunkbody.ro/10-secrete-pentru-un-abdomen-6-pack-patratele/

Abdomenul se lucreaza de 2 ori / saptamana, din mai multe unghiuri, intens, in niciun caz zilnic

| valeeExpress explică (pentru Cosmin86):

Daca fac 100-150 abdomene pe zi nu fac patratele?

| Cosmin86 a răspuns (pentru valeeExpress):

Ai citit articolul dat de mine? Sunt oameni care au patratele si nu au mai facut abdomene de 6-7 ani.

Si in plus, cu abdomene lucrezi doar partea superioara a abdomenului, baga si alte exercitii ca sa lucrezi TOT abdomenul ( nu vrei sa-l ai complet? )

| valeeExpress explică (pentru Cosmin86):

Eu momentan abia am inceput cu abdomenele. Vreau macar 4 "patratele" si apoi vorbim te mentinut. Cam in cat timp crezi ca o sa fac acele patratele? Cu 200-250 abdomene/zi?

| Cosmin86 a răspuns (pentru valeeExpress):

Ok, fa sute de abdomene pe zi, poate in 30 de ani o sa ai rezultate

| 5t3fan a răspuns (pentru valeeExpress):

Buna! Eu te sfatuiesc sa incepi sa faci 15 flotari pe zi pana ce ajungi sa faci 30 de flotari si cate 100 de abdomene (depinde cate abdomene si flotari poti face si cat de des le faci) si intr-o luna doua faci patratele pe burta...asa procedez eu pana ce am ajuns sa fac 50 de flotari pe zi si cate 100 de abdomene (si am 14 ani). Succes!

| Suciu_Edina_1980 a răspuns (pentru 5t3fan):

Zilnic?

| Exxtremus a răspuns:

Usor Usor Usor... ABS ( patratelele ) se fac foarte simplu, dar nu stiu la ce te ajuta. Deci : In fiecare zii cate 15 abdomene dar in timp ce le faci sa ai in mana doua sticle de 2.5 pline cu apa. Si iti odihnesti pieptul 24 h. La mine de 12 a mers.Succeshappy

| valeeExpress explică (pentru Exxtremus):

Daca fac 100-150 abdomene pe zi nu fac? Cam in cat timp?

| Exxtremus a răspuns (pentru valeeExpress):

Nu conteaza cate faci,,, trebuie sa faci putine, dar cu greutate in maini. In cam 1 luna ar trebui sa ai ABS perfect facut.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Exxtremus):

Genial, antrenament de copil mic laughing

Alte răspunsuri
| Cosmin86 a răspuns (pentru Exxtremus):

Am 26 si stai linistit, ca greutatea ta + 10 kg fac doar incalzirea.

Tu nu vorbesti deloc despre alimentatie, care conteaza 90 % la abdomen sau despre altele, nici macar nu ii spui cand sa consume carbohidrati complecsi si cand sa consume carbohidrati simpli si nimic despre proteine, care sunt baza.

Copil retardat

| ralfy123 a răspuns:

Sincer sa zic eu am 12 ani si am 6 patratele si bicepsi (nu forte mari dar se observa) Muschi se fac in timp dar depinde si de arderile pe care le ai si ce fel de organism ai adica la uni poate patratelele le fac intr-un an la alti mai repede. Eu zic sa faci in fiecare zi abdomene si flotari dar treptat faci mai intai azi 50 apoi 55 si daca poti 60 dar cu pauza intre ele. iar flotari la fel mai intai 15 apoi 20 apoi 25 si in timp vei dobandi forta mai mare si fei face si mai multe flotari si abdomene. Sincer sa zic eu nu am lucart pentru patratele......adica cand eram mic vedeam oameni cu muschi si ziceam ca vreau sa fiu si eu ca ei si m-am pus sa fac flotari si abdomene, nu le faceam corecte dar ma chinuiam mai mult si cred ca in timp sau facut

| bebe2000 a răspuns:

am cole in clasa care fac 20 abdomene pe zi timp de 2 ani si acum au niste''patratele'' foarte fronuntate
a da si mananga sanatos

| alexfanmetin2 a răspuns:

Ma eu am 9 ani si am 6 ''patrate'' complete faci treptat 200 000 abdomene, la fel si flotari mai te gandesti daca chiar vrei si apropo daca faci atatea mai vezi ce faci 500 pauza 5 min timp de vreo oluna in fiecare zi mereu din zi in zi creste cu 500. Asa faci mai rapid si asa ai avea cum sa te lauzi sau nu stiu in ce scop vrei.

P.S. conteaza ce mananci fructe (de obicei)

| alexfanmetin2 a răspuns:

Ma eu a 9 ani si am 6 ''patratele'' intens se vad si am facut de la 5 ani faceam in fiecare zi 200 000 flotari si abdomene. Asa intr-o luna poti sa le faci. Depinde ce scop ai avea.

P.S. trebuie sa mananci fructe mai cauti si tu execitii, si le faci treptat, in fiecare zi faci cu 500 in plus (fiecare) timp de o luna.

| alexchesa10 a răspuns (pentru alexfanmetin2):

Ba esti prost?, nu ai cum sa faci la 5 ani 200k de flotari si abdomene! Cred ca ai baut din apa cainelui

| de13a a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=WQN1Y13GMkE Incearca astea. sunt foartre bune exercitiile daca faci astea 8 minute pe fiecare zi. si corect o sa ai un abdomen super :*

| tthheodora a răspuns:

Sala puiule :*

| Exxtremus a răspuns (pentru tthheodora):

Nu sunt retardat, si vreau sa fim prieteni, tu vrei? Poti sa spui asta la Cosmin86 si sa-i zici ca sa ma scoata de la ignire, TE IMPLO:X:X:X

| valentyn32 a răspuns:

Http://www.youtube.com/watch?v=44mgUselcDU&feature=player_detailpage#t=41s incearca sa faci exeritiile astea timp de o luna si vei vedea progrese;)))

| Exxtremus a răspuns (pentru valentyn32):

Auzi poti sa-i zici la Cosmin86 sa ma scoata de la ignore, ca m-a bagat aiurea si nu stiu de cesadI foarte Retardat. Habar nu are de nimic.

| Alexandru_Burcea_1998 a răspuns:

20-30 de flotarii si 50-150 de abdomene

| alexkata26 a răspuns:

Mai asa faceam si eu acu 1 an faceam 200-300 pe seara
dar degeaba asa ca am inceput alt antrenament in 3 luni am facut 6 patratele cine vrea secretul ma gasiti pe mess Id,, alexkata26,,

Alte răspunsuri
| Morozan_Yannis_2000 a răspuns:

Cat a durat sa faci patratelele?