| Andreea930 a întrebat:

Cum fac să dau jos burta să am un abdomen plat? Când mai fac exerciții de abdomen mă doare burta

15 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Cardio

| Andreea930 explică (pentru Adry05):

Ce "Cardio"?

| Adry05 a răspuns (pentru Andreea930):

Cauta antrenamente cardio pe net, nu-i asa greu

| LupusDei1993 a răspuns (pentru Andreea930):

Ahem. Ca sa slabesti bine, mananci mai sanatos (cred ca stii deja melodia), dar ca sa accelerezi putin trebuie miscare. Acum ca a venit caldura cat de cat, recomand jogging sau chiar mersul pe jos timp de minim 2 ore, dar si mai bine ar fi mersul pe bicicleta sau inotul.

| Andreea930 explică (pentru LupusDei1993):

Nu știu melodia, când m-am cântărit ultima dată aveam 48 kg. Ar trebui să mai pun?

| LupusDei1993 a răspuns (pentru Andreea930):

Depinde de varsta. Daca ai 18 ani, 55 e maximul deci zic ca esti bine acum

| Andreea930 explică (pentru LupusDei1993):

Am 17

| aXy99 a răspuns:

Trebuie sa slabesti, exercitiile pentru abdomen nu prea ajuta. Da, ard niste kcal, dar prea putine. Fa miscare, alearga, du-te la sala, mananca mai putin, mananca sanatos si slab caloric.
E posibil sa te doara stomacul pentru ca te antrenezi la scurt timp dupa ce mananci.

| Andreea930 explică (pentru aXy99):

Mersi! Sala este departe de mine laughing)

| Jouliete a răspuns:

In primul rand trebuie sa ai o dieta sanatoasa, sa mananci mai putine grasimi, iar legumele si fructele sa nu lipseasca. Te poate durea burta pentru ca nu faci abdomenele intr-un mod corect, iti poate afecta si coloana. Uite un video pentru excercitiu corect: https://www.youtube.com/watch?v=LRMR7xrgchE

| IamJoKeR a răspuns:

Buna Andreea, te ajut eu sa iti dai burta jos si fara sa mai ai dureri de burta happy

| Andreea930 explică (pentru IamJoKeR):

Cum mă ajuți tu? laughing)

| sudenta a răspuns:

Du-te la o sala de sport acolo instructorii te vor pune la treaba ca sa zi asa sau du-te la un sport

| roblocs2009 a răspuns:

Buna seara. vad k nu se mai porta salootul pe aceast platoforma. vad ca esti femeie asa ca nu te pot ajuta. recomand sa intri pe olx sa cauti instructor auto pentru balene o seara in continuare funda?

| Andreea930 explică (pentru roblocs2009):

Nu sunt femeie, am 17 ani! Sunt fată! Nu am de ce să îmi iau instructor pentru că nu sunt prea grasă și nu sunt nici "balenă" cum ai spus tu. Știi ce înseamnă să fii balenă? Să ai prea multe kg în plus, 100 aproape. Eu nu am!