| Catalinlupu23 a întrebat:

Cum fac sa mai reduc din manacare? Luni incep sala si vreau sa slabesc macar intr-o luna 15kg, ce are trebui sa mananc in fiecare zi pentru a slabi rapid?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intr-o luna nu poti slabi 15 Kg, asta este extremd e greu, ca sa nu spun imposibil.
Dar daca tii regim sever si faci 2 ore de sport pe zi, ai toate sansele sa slabesti 5-6 kg intr-o luna.

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru a slabi rapid si usor, nu trebuie sa depasesti 1000-1200 calorii pe zi.
Asta inseamna maxim 350-400 calorii la fiecare masa si nu mai mult de 3 mese pe zi.

| Violleta2022 a răspuns:

Folosesti numai farfurii mici, in care nu incap prea multe si eviti sa le umplii.

| Cosmin86 a răspuns:

Sigur ca poti slabi 15 kg intr-o luna, prin OPERATIE!
E singura metoda, restul sunt aberatii si cretinitati.

| alina2k18 a răspuns:

15 kg intr-o luna?
Nici aia dupa gastric sleeve nu dau atat jos decat daca pornesc de la 150kg laughing sau au un exces ponderal de peste 60kg.
Otherwise pentru slabire rapida -> dieta hiperproteica.

| siriusblack98 a răspuns:

''vreau sa slabesc macar intr-o luna 15kg'' Nu crezi ca vrei cam mult? Ce greutate ai la ora actuala?

| slayer09 a răspuns:

Ai rabdare, nu te grabi sa dai jos asa repede, ca poate dai in alte probleme, ai ranbdare, tine dieta cu mai putine calorii, redu aportul de calorii si incearca sa ai un pic de ambitie sa te abtii atunci cand poftesti.

| Lovelypeaches100 a răspuns:

15 kg intr-o luna suna cam mult, nu stiu daca poti... Sa nu bei acidulat, si sa nu mananci snacksuri, dulciuri, de astea. In general sunt impotriva infometatului ca sa slabesti, dar daca chiar vrei, incerca o luna fara:carne, paine, carbohidrati, lactate, zahar sau alcool, mai multe da un search la 22 day nutrition( cred) Beyoncé a facut asta dupa ce o nascut inainte de coachella si aratat bomba

| dbigiu84 a răspuns:

In primul rand ar trebui sa-ti calculezi necesarul zilnic de calorii (cate calorii ar trebui sa consumi intr-o zi pentru a-ti mentinte greutatea actuala). Pentru a calcula acest necesar zilnic de calorii poti merge pe macrofit.com si alegi caracteristicile care ti se potrivesc tie, iar dupa trebuie sa scazi din acel numar de calorii 10% pentru definire, 20% pentru slabire si 25% pentru slabire agresiva.Personal,nu iti recomand sa mananci sub 1200 de calorii pe zi.Cu deficit caloric si cu sport, se vor vedea rezultate. Spor!

| Raul_Raul_1996_k2Yl a răspuns:

Deficit caloric