| Andreidanix a întrebat:

Cum fac sfoara pana jos intr-o sapt? fac karate si am nevoie.

5 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Salut, ai nevoie de mult timp de antrenament ca sa poti sa o faci cu lejeritate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intr-o saptamana nu poti, lol
Abia a reusit un prieten s-o faca in 2 luni

| Niklauss a răspuns:

Din cate stiu eu ai nevoie sa faci multe exercitii de flexibilate. Poti sa contactezi un antrenor de fitness sau ceva de genul care sa iti spună mai multe lucruri sau poti cauta video-uri pe internet cu oameni ce vorbesc despre asta.
Am găsit acest articol pe internet care cred ca ti-ar putea fi de ajutor :
http://andreeasava.ro/......a-te-ajute

Sper ca ti-am fost de ajutor si as vrea sa îmi spui daca ai reusit sa o faci intr-o saptamana. Funda?

| GreenVoid a răspuns:

Intr.o saptamana nu poti ca ramai fara coite.Cu antrenament, desigur.Te lasi din ce in ce mai jos, doar sa ai grija nici sa nu soliciti muschii prea tare dar nici sa nu fortezi deloc.La gimnastica de performanta se incepe cu pozitia broastei.Fa si tu asa si cum ai zis ca esti deja sportiv nu ar trebui sa.ti fie foarte greu.Bafta!

| Lusca1995 a răspuns:

Exerseaza cat mai mult, chiar daca nu reusesti intr-o saptamana.