| glasx a întrebat:

Cum imi pot acumula toata energia in pitioare pentru a alerga foarte rapid?

10 răspunsuri:
| heracles a răspuns:

laughing viteza ti-o dezvolti exersand

| ChaseProduction a răspuns:

Energia o capeti din mancare, iti recomand sa mananci cu jumatate de ora inainte mai multe fructe, in special merele.Ca sa alergi foarte rapid ai nevoie de antrenamente repetate cat mai des, de preferat de 5 ori pe saptamana.

| Octavian_Daniel_1995 a răspuns:

Baga zahar inainte sa alegri pentru o ardere mai buna, un fel de steroizi permisi

| Abby11 a răspuns:

Nu știu dacă este posibil sa faci asta, dar daca vrei încearcă să te antrenezi.Ex: poți încerca să alergi 1 km in 7 minute, după încerci să te strădui mai mult până îl alergi in 5 minute, și tot așa!

| glasx explică (pentru Abby11):

Alerg 5 km in 20 de minute ii bine?

| heracles a răspuns (pentru glasx):

Minti de ingheata apele, 5 km in 20 min. poate in visuri

| glasx explică (pentru heracles):

Ai vre'o dovada ca nu pot sa alerg 5 km in 20 min? nu atunci taci ca puti a pita de plod care cauta atentie

| heracles a răspuns (pentru glasx):

Hm, domnu pitioare, pentru.a face 5000 de m in 20 min. ar trebui sa faci 1km in 4 min.ori tu nu cred ca faci atletism sau faci, ma inoiesc. si 5000 de m inseamna 12 ture si jumate de stadion.
un km alergare relaxanta il faci in 5 min si cateva sec.asta e pentru incepatori, pentru avansati 5 km este o joaca. si inca ceva domnule care ingheata apele ca sa faci 5 km in 20 de min, ar trebui sa ai o alergare constanta, stii ce este aia constanta.adica fara sa mai schimbi tempoul, ori tu esti incapabil de asa ceva. se vede din intrebarea de ''plod''pe care ai pus-o, cum pot sa acumulez energie in picioare pentru a alerga foarte rapid'' Si inca ceva, nici tu nu stii ce vrei, alergarea de viteza se exerseaza pe catva metri(pentru., in schimb alergarea de 1 km intra la dez.al de rezistenta, si aici nu-ti trebuie energie in picioare, iti trebuie tactica, adica sa gandesti.se vede ca n-ai treaba cu sportul,
auzi acolo 12 ture de stadion in 20 de min. esti soba de ars calorii cumva, de alergi la intensitatea asta, las-o mai moale domnu atlet. tu vrei din prima sa ajungi campion laughing)

| glasx explică (pentru heracles):

Is campion pe sate momentan mai trebuie sa ma antrenez si dupa ma bag la campionate si cand o sa castig iti zic numele ca sa ai si dovadawinking

| heracles a răspuns (pentru glasx):

Campion pe sate? oho, la baute poate, sau la ce, ca altceva pe sate nu se mai face, daca ai fi pus intrebarea ''Credeti ca nu as putea bea 5 km, aaa pardon, L de bere in 20 min, upsss in 2 min. as fi zis
''da sunt convins ca poti''mai ales aia de pe sate bea de sting.laughing