| Curiosuuuuuuuuuuuuul a întrebat:

Cum pot face mai multe tractiuni? Pot doua trei complete si corecte, masa musculara am...

14 răspunsuri:
| vocea a răspuns:

Daca le faci pe ecela complete fa mereu si incet vei face mai multe

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Repetiția este mama învâţăturii!

Răspuns utilizator avertizat
| Shac0 a răspuns:

Incearca sa faci cateva flotari daca zici ca ai masa musculara, dar inainte te poti incalzi, eu fac vreo 20, 10 dimineata, 10 seara... succes

| Cosmin86 a răspuns (pentru Shac0):

Ce treaba au flotarile cu tractiunile? La flotari intra cu totul alte grupe de muschi.

| Shac0 a răspuns (pentru Cosmin86):

Tu stii ce sunt tractiunile? laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru Shac0):

Da. Acum fac 7 cu 30 kg legate de mine ( la o greutate de 90 kg ).

| Shac0 a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu ma intere laughing Sii, Tu zici ca flotarile n-au nici o legatura cu tactiunile?

| Cosmin86 a răspuns (pentru Shac0):

Normal ca nu te "intere" ceva ce un copil firav ca tine nu poate happy

Si n-au.

flotari = miscari de impins ( piept, triceps, deltoid anterior )
tractiuni = miscari de tras ( spate, biceps, deltoid posterior ).

Singurul muschi care e lucrat la ambele e capatul lung al tricepsului, atat.

Ai vreun pic de experienta in sportul asta, sau esti doar un firav care isi da si el cu parerea? ( genul care crede ca daca face 100 de flotari face forta, sau alte asemenea chestii de COPIL IDIOT ).

| Shac0 a răspuns (pentru Cosmin86):

No, fara jigniri ca nu te-am jignit -_-

| vlad1112 a răspuns:

Pai daca zici ca ai masa musculara e imposibil sa faci 3 eu la 14 ani faceam cel putin 30 si eram ca un bat corecte si complete. Tine piciorul stang in spatele celui drept ridicale la un unghi de 90 de grade si mainile tinele in spatele barii.

| vlad1112 a răspuns:

A zis bine baiatul acela dinainte faci flotari pentru incalzire si fale corect tine mainile mai in spate. Corpul sa aiba forma de sageata daca te uiti de sus nu de t fiindca asa iti strici umerii

| FitnessTrainer a răspuns (pentru vlad1112):

Nu, n-a zis bine.E asa cum a zis Cosmin.