| Gabriel_Ianis_2000 a întrebat:

Cum pot face "pătrățele" acasa?

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt tot felul de tutoriale pe Youtube cu exercitii.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca te gandesti la "patratele" pe abdomen, solutia este sa faci multe exercitii care antreneaza zona abdominala.
Asemenea exercitii sunt de multe feluri: aplecare-intindere cu-si fara rasucirea trunchiului, "lumanarea", "podul", culcat pe spate si ridicare in pozitie sezuta, cu mainile intinse etc.
Aceste exercitii trebuie facute alternativ si repetat, de cat mai multe ori (peste 30), la fiecare sedinta zilnica.
Nu uita sa faci si gimnastica de incalzire inainte si de relaxare dupa sedinte!

| Arahide40 a răspuns:

Acasa faci patratele de foame. trebuie sa-ti antrenezi tot corpul si dupa ce ajungi la 10% grasime atunci automat ai si patratele, poti face exercitii pentru ca patratelele sa se vada mai bine dar tot nu se vad daca ai grasime. mai bine te-ai duce la sala

| RoCkKiD a răspuns:

Patratelele alea nu tin atat de antrenament cat tin de greutate. Zicea cineva bine ca patratelele se fac mai degraba in bucatarie decat in sala.

Poti sa faci cate exercitii vrei, pana nu scazi procentajul de grasime sub 10% nu o sa apara.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Bula):

De cand se fac patratelele cu exercitii? laughing

Bula
| Bula a răspuns (pentru Cosmin86):

Se fac prin cura de ingrasare in fata televizorului? laughing

| Cosmin86 a răspuns (pentru Bula):

Nu, se fac prin alimentatie, nu exercitii. Alimentatia conteaza 90%.

| RAY a răspuns:

Alea pot duce la boli auto imune asa de curiozitate

| aXy99 a răspuns:

"Alea pot duce la boli auto imune asa de curiozitate"
?
Ce vrei sa spui?