| ursuletu88 a întrebat:

Cum pot invata sa ma dau pe role singura?

9 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Te duci uşor pe lângă perete şi ai grijă să nu te răneşti laughing.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Te urci pe ele.
Te ridici in picioare si mergi. Da o sa cazi de mai multe ori dar nu se intampla nimic. Te ridici si continui. Asa inveti.

| GabrielaIoana a răspuns:

Prinzi curaj si te dai pe ele. Si eu am invatat destul de tarziu, abia acum 2 ani pe langa o biserica. Era cazatura si,, Doamne ajuta!'' laughing
Nu-ti fa griji tragi 3-4 cazaturi dar te inveti repede si daca stii sa cazi nu te lovesti.

| Okkultist a răspuns:

Pai cu exercitiu... eu am invatat in 2 ore!
Depinde cum incepi.
Ti-asi recomanda o persoana langa tine care sa te ajute.
Nu de alta dar o sa cazi daca nu ai practicat gen karate.

| me4u a răspuns:

Vorbeste cu baietii de la skates.ro eu dupa ce am luat role dela ei mi-au recomandat si un antrenor/profesor. m-au ajutat cursurile.

| kidDiana a răspuns:

Pai in primul rand, incearca sa iti pastrezi echilibrul in picioare. apoi, mergi pe langa un perete sau sa fie langa tine cineva (in caz ca iti pierzi echilibrul). exerseaza pana inveti sa ai echilibru si apoi mergi pe drum/strada ..asa eram si eu la inceput, nu am facut foarte mult exercitiu dar am prins repede si merg binișor..mult succes! Funda? happy

| ursuletu88 explică (pentru kidDiana):

La echilibrul is varza! nu mi-l pot tine de loc

| MizukiChan a răspuns:

Eu zic ca e mai bine sa te tii de un gard /zid si sa incerci sa iti tii echilibrul. Pe role e mai simplu sa inveti de cand esti mic deoarece te tin parintii. Baftaa :d