| anonim_4396 a întrebat:

Cum pot sa devin o portarita ( sunt fata ) mai buna la hanball?

Răspuns Câştigător
| petrescuionut a răspuns:

Bravo te felicit ai ambitie si frumusete in primul rand daca iti place hanbal joaca mai mereu si la scoala sau daca esti de la oras du-te la sala cu o prietena si sa iti dea mingi cat mai usoare pana iti faci si tu niste reflexe la maini si altceva ca sa nu patesti ceva l; a o minge mai tare eus portar la echipa judetului. si asa ma antrenez mereu suturi mai usoare pe unele colturi care imi spune ei si atunci iti faci niste reflexe si dupa suturi tari tine cont ca trebuie sa faci si tu incalzire cam 10 minue cu mingi usoare pe centru pe colt si daca esti mai slabuta la maini si astea fai si tu ceva sport la sala si merge oricum ceva din ce ti-am zis te ajuta si ai posibilitatea sau inscriete la o scoala de hanbal sau de sport sper ca te-am ajutat

2 răspunsuri:
| Dannyofficial a răspuns:

Prin foarte multa munca si antrenamente, totul depide de dorinta ta de-a vrea. Nu uita ca exersarea ie mama invataturi happy

| DenissaRoxana a răspuns:

Buna. Si eu joc handball, tot portarita. Eu ma antrenez in fiecare zi...cineva imi arunca mingi la poarta, iar eu le apar. In rest...confirm ce a zis Floreamarian.