| AlienGod a întrebat:

Cum pot să fac mai multe tracțiuni? Pot face doar 4-5 și aș vrea să ajung să fac 20.

Răspuns Câştigător
| TheStrategist a răspuns:

Ca să faci mai multe tracțiuni trebuie să faci de minim 3-4 ori pe săptămână tracțiuni. Cu cât faci mai multe, cu atât vei deveni mai bun la asta.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde ce fel de tractiuni. In general la acest exercitiu principalii muschi sunt dorsalii. Pe secundar(depinde) bicepsul. Lucreza spatele, fa surplus caloric moderat(nu te face cat porcul) si cu timpul va merge. Nu uita ca tractiunile reprezinta forta in raport cu kg tale, deci nu te face cat porcul(nu dirty bulk!)

| Victor05 a răspuns:

Pai, trebuie sa faci in fiecare zi, 4-5 pana vei ajunge sa faci mai multe, asa am facut si eu, bafta happy

| CAROL2410 a răspuns:

Din ce am vazut, multi recomanda negativa de la tractiune ca exercitiu premergator. Adica trebuie sa ajungi cumva cu pieptul la bara, din saritura sau din elan, important e sa ajungi si dupa te lasi usor jos.