| Nuimicitinumele a întrebat:

Cum pot sa fac sa scap de pielea in exces? Am fost gras si am slabit tinand dieta iar astfel mi-a ramas multa piele. Ce exercitii trebuie sa fac ca sa scap de ea? Cel mai explicit raspuns primeste funda

6 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Trebuia sa scapi de grasime prin sport, NU prin dieta.

Poate asa va invatati minte cu dietele voastre cu tot.

| Nuimicitinumele explică (pentru Cosmin86):

Eu nu am fost obsedat din ala de nu manca nimic, doar nu am mai mancat dulciuri si tot ce contine multa grasime, am mancat salate, gratar, ciorba etc.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Nuimicitinumele):

E foarte bine ce-ai facut tu, dar fara sport nu se poate aseza pielea.

slabire fara sport : nici nu trebuie luata in considerare, ai vazut singur de ce.

Acum treci la sala si la alergat, de 4 ori pe saptamana.

| Silvia93 a răspuns:

Nu scapi decat prin operatie estetica, e piele in exces nu grasime ca sa poti sa o "modelezi".

| cristinna23 a răspuns:

Trebuie sa te apuci sa faci sport, ai putea sa faci fitness, am auzit ca ajuta in astfel de situatii, scapi de pielea in exces si asa iti modelezi corpul.

| TheDjoker a răspuns:

Am crezut ca cel mai explicit raspuns primeste piele.