| SporeBox a întrebat:

Cum pot sa imi cresc musculatura pentru mana stanga? Toata vara am carat colivia papagalului (5-6 kg sau mai mult) si acum am realizat ca e o diferenta foarte mare intre mana stanga si dreapta. Stiti niste exercitii? Am doua greutati de 2kg si mai lucrez cu ele dar stiti si alte exercitii? Daca stau in pozitia de flotare doar in mana stanga ma ajuta?

5 răspunsuri:
| laurentiutirei a răspuns:

Ai postat in categoria gresita!
daca vrei sa iti dezvolti masa musculara
Incearca sa faci tractiuni sau cumparati gantere de 20 kg sau 30 kg
De 20kg ai 10 x pe 2 gantere intelegi ce zic
Sau fa tractiuni

| DataScience a răspuns:

Fa-i lucrurile zilnice folosind 90% mana stanga, iar cand faci cu ganterele cauta pe net exercitii pentru 3 chestii(deltoid, biceps, triceps), restul muschiuletior mainii care sunt mai mici si mai putini importanti o sa fie lucrati din ce am zis prima data.

| SporeBox explică (pentru laurentiutirei):

Eu intrebam de ce pot sa fac acasa. Nu vreau sa investesc bani sau sa fac sala. Plus ca 20-30 kg e prea mult pentru mine. Sunt inca minor. Daca categoria e gresita astept sa fie schimbata.

| laurentiutirei a răspuns (pentru SporeBox):

Pai altfel nu ai cum decat flotari
Sau cum am zis tractiuni pentru biceps

| SporeBox explică (pentru laurentiutirei):

Multumesc!