| thefortgod a întrebat:

Cum pot sa ma ingras la fata?
Si fara raspunsuri de genul NU POTI!

18 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fața mai grasa se întâmplă atunci când depozitele suplimentare de grăsime se formează în jurul părților laterale ale feței, determinând-o să devină treptat mai rotundă, plină și pucioasă.
Iată 10 sfaturi suplimentare pentru a câștiga în greutate:

Nu beți apă înainte de mese. Acest lucru vă poate umple stomacul și poate face mai greu să obțineți suficiente calorii.
Mănâncă mai des...
Bea lapte.
Adaugă cremă la cafeaua ta...
Luați creatină...

| RAY a răspuns (pentru RAY):

In concluziei bagi creatina sau te ingrasi https://www.livestrong.com/......-creatine/

| aXy99 a răspuns:

Poti. Dar vei fi obez.

| RAY a răspuns (pentru aXy99):

Sa inteleg ca grasimea faciala este semn de obezitate?

| aXy99 a răspuns (pentru RAY):

Tu chiar nu ai inteles ce am zis? laughing

| RAY a răspuns (pentru aXy99):

Dar poate fi o corelatie intre grasimea abdominala si cea faciala https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2585758/

| aXy99 a răspuns (pentru RAY):

Eu m-am referit la faptul ca daca nu are fata "plinuta", nu o va avea decat daca se va ingrasa foarte mult, adica va fi obez, nu are cum sa puna grasime doar la nivelul fetei, stii si tu asta.

| RAY a răspuns (pentru aXy99):

E adevarat asta, dar am citit ca cica si retentia de apa poate cauza asta, nu stiu daca e adv =stire romaneasca

| aXy99 a răspuns (pentru RAY):

Depinde unde retii apa. Majoritatea oamenilor nu retin asa de multa apa la nivelul fetei. Multi retin la membre, abdomen.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Prin alimentatie dar inainte de asta trebuie sa te duci la medic de acolo te trimite la un nutritionist si ai sa te pui pe picioare dar in cazul in care esti anorexic adica esti foarte slabit o sa dureze ceva timp recuperarea, nu uita in Biblie spune ca sunt unii firavi din nastere.

| PumpkinDoll a răspuns:

De ce ai vrea sa te ingrasi la fata?

| CosminCD a răspuns:

Intrebarea ta este ciudata. Eu m-am ingrasat la fata si nu am facut nimic (am asa gusulita de purcel) laughing) Nu stiu tu de ce ai vrea sa ai. Pur si simplu mananca mult si nu fa activitati fizice. Insa te vei ingrasa nu numai la fata.

| RAY a răspuns (pentru CosminCD):

Tu esti obez?

| CosminCD a răspuns (pentru RAY):

Nu! sunt slab, dar nu imi place sa fiu gras nici macar putin. Si, chiar daca as fi obez, nu cred ca e corect sa intrebi pe cineva daca e obez.

| RAY a răspuns (pentru CosminCD):

In scop stiintific Cosmin, eram curios daca are vreo legatura, obezitatea nu inseamna o jignire, sunt multe prejudecati eronate

| CosminCD a răspuns (pentru RAY):

Am inteles! In scop stiintific chiar nu stiu ce sa-ti raspund, legat de subiectul acesta.

| RAY a răspuns (pentru CosminCD):

Experienta propie eu eram slab la fata cand eram slab

| laurentiutirei a răspuns:

Nu te poti ingrasa doar la fata happy candpui kg peste greutate ai fata rotunda in niciun caz nu vei avea fata grasa si corp fit happy