| Phoenixfu a întrebat:

Cum pot să-mi corectez postura, am gatul îndreptat spre față si mijlocul arcuit spre față, face să pară ca as avea fundul mare.
Funda!

2 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

Incearca sa stai cu umerii cat mai drepti in sezut si chiar cand mergi. Este foarte indicat sa ai o postura corecta ca sa nu ai probleme cu coloana mai tarziu. Nu de alta, dar nu cred ca ai mii de euro pentru asta.
Poti consulta si un medic!

| Biancaaaas a răspuns:

Trebuie sa faci gimnastică medicală, probabil ai o cifo-lordoză. Un sfat: stai cât mai des cu fundul mai încordat şi suge burta, ca să tii coloana dreaptă în zona lombară.