| Senorita2000 a întrebat:

Cum pot sa stau in maini?

Răspuns Câştigător
| Zartbitter a răspuns:

Uite aici un tutorial suficient de bun http://www.youtube.com/watch?v=vJtPhPq5yFs

Eu aș mai avea câteva chestii de adăugat:
- neapărat să ai spați în jur suficient cât să poți cădea;
- dacă simți că vei cădea pe spate, neapărat să tragi bărbia în piept și să te ghemuiești înainte să cazi, altfel riști un gât rupt :D
- exersează întâi mișcările de bază, câteva zile bune, apoi încearcă să stai efectiv; sigur vei reuși de după 2-3 încercări, dar asta nu înseamnă că vei știi să-ți păstrezi echilibrul sau să o faci de fiecare dată la fel de bine
- mie mi-a luat mai bine de o săptămână, zi de zi
- un alt sfat este să mergi la profesorul de sport (dacă ai unul) și să-l rogi să te ajute; la sală sigur ai suficient spațiu să faci asta.

11 răspunsuri:
| hummer24 a răspuns:

Prima data te ajuti de perete, stai cu picioarele pe un perete, si cu timpul sa o prinzi forta si echilibrul necesar sa o faci si pe asta, poate o sa reusesti undeva la 6 - 8 saptamani depinde de mai multi factoriwinking

| joe2011 a răspuns:

Echilibru mai intai de toate

| tapeee a răspuns:

Exercitii prin care iti dezvolti muschii necesari.
Prima oara incearca sa te urci cu picioarele pe perete, cu capul in jos, sprijinindu-te cu picioarele de el. Dupa incearca sa stai doar in degetul mare de la un picior sprijinit de perete. Dupa ceva vreme ar trebui sa reusesti sa stai in maini. Insa pentru a mentine pozitia si a "merge" in maini sau a face cine stie ce chestii ai nevoie de musculatura dezvoltata: umeri(mai ales), spate, brate, abdomen, incheieturi tari.

Alte răspunsuri
| iEmonel a răspuns:

Te arunci cu capul in jos de la inaltime si intinzi mainile.

| TheAshen a răspuns:

Gaseste-ti echilibrul.

| Fotache_Iulian_1993 a răspuns:

Da-mi id tau sa iti sun cum si eu stau in maini de vreo 4 ani si nu am facut cine stie ce decat la inceput iar acu daca sunt incalzit si am spatiu stau si cate 1min

| ku990 a răspuns (pentru Fotache_Iulian_1993):

Vreau si eu sa invat a sta in maini, id meu : iordache.gilbert

Alte răspunsuri